Jesteś tutaj:

27 grudnia dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy Czemierniki

Czytaj więcej o: 27 grudnia dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy Czemierniki

Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 62/2019 Wójta Gminy Czemierniki z dnia 29 listopada 2019 roku, 27 grudnia 2019 roku (piątek), został ustanowiony dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Czemierniki.

W zamian za to, dzień pracy został wyznaczony na 14 grudnia (sobota) 2019 roku. W tym dniu Urząd Gminy czynny będzie od 8.00 do 16.00.

III Czemiernickie Marsze Niepodległości

Czytaj więcej o: III Czemiernickie Marsze Niepodległości

11 listopada, w 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Szkole Podstawowej w Czemiernikach odbyły się Czemiernickie Marsze Niepodległości. Ta cykliczna impreza zgromadziła wiele osób, które chciały aktywnie spędzić wolny czas i w ten sposób uczcić nasze Święto Narodowe.
Oprócz sprawdzenia swojej sprawności fizycznej i orientacji w terenie uczestnicy mogli również nawiedzić urokliwe miejsca Czemiernik. Impreza miała również za zadanie spopularyzować różne formy aktywnego spędzania czasu wolnego.
Uczestnicy biorący udział w marszach zostali sklasyfikowani na trzy kategorie:
• Szkoła Podstawowa,
• Rodzinna,
• Open.
Trasy liczyły od 5 do 8 km. długości i były poprowadzone po mieszanym terenie. Mimo wielu niekorzystnych prognoz, pogoda dopisała.
Ilość nagród była imponująca, dlatego wystarczyło ich dla każdego uczestnika. Nie sposób nie wspomnieć o Sponsorach, którzy hojnie wsparli organizatorów imprezy. Byli to:
• Wójt Gminy Czemierniki – Arkadiusz Filipek
• P.H.U. Włodzimierz Domański
Organizatorem gry terenowej był Czemiernickie Towarzystwo Regionalne w ramach projektu Drogi wolności w Gminie Czemierniki, współfinansowana z Programu Działaj Lokalnie przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Fundację Akcja Działa.
Gospodarzem imprezy był dyrektor Szkoły Podstawowej w Czemiernikach, pan Ireneusz Kaczorek. Budową trasy zajął się pan Tomasz Sobieszek wraz z sympatykami SKTK – Maksymilianem Kurowskim i Sebastianem Majem. Wsparcia w technicznego udzielił nauczyciel Szkoły Podstawowej w Czemiernikach, pan Krzysztof Badziak.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i dyplomy. Byli to:
• Szkoła podstawowa – Natalia Zagrodna i Łucja Wójtowicz;
• Open – Arkadiusz Wójtowicz i Patryk Skolimowski;
• Rodzinna – rodzina Brzozowskich.
Każdy z uczestników oprócz nagrody otrzymał dyplom uczestnictwa w III Czemiernickich Marszach Niepodległości.

Czytaj więcej „III Czemiernickie Marsze Niepodległości”

Umowa na budowę drogi Niewęgłosz-Czemierniki-Wygnanów podpisana!

Czytaj więcej o: Umowa na budowę drogi Niewęgłosz-Czemierniki-Wygnanów podpisana!

Wójt Gminy Arkadiusz Filipek informuje, że dnia 26 listopada 2019 r. uczestniczył w spotkaniu w Starostwie Powiatowym  w Radzyniu  Podlaskim dotyczącym podpisania umowy na drogę Niewęglosz-Czemierniki-Wygnanów.

Umowę w obecności Wicewojewody Lubelskiego p. Roberta Gmitruczuka podpisali Starosta Radzyński p. Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta p. Michał Zając oraz p. Marcin Zieliński dyrektor techniczny o. Lublin firmy Strabag.

Termin wykonania inwestycji planowany jest na wrzesień 2020 r. Ponad 10 km drogi na terenie naszej gminy na kwotę powyżej 11 mln zł. Koszt inwestycji dla Gminy Czemierniki  wyniesie niecałe 1,7 mln zł.

Pan Wójt pragnie podziękować wszystkim, którzy mieli wpływ na złożenie wniosku z p. Starostą Szczepanem Niebrzegowskim i Zarządem Powiatu na czele, szczególne podziękowania kieruje dla Wicewojewody p. Roberta Gmitruczuka.

Poniżej zdjęcia z wczorajszego spotkania

Czytaj więcej „Umowa na budowę drogi Niewęgłosz-Czemierniki-Wygnanów podpisana!”

Fotorelacja z przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Stoczku

Dnia 11 listopada 2019 r. w Klasztorze OO. Franciszkanów w Stoczku odbył się „Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej”. Był to jubileuszowy 15 już przegląd pieśni patriotycznej.

Dziękujemy 16 zespołom śpiewaczy z powiatu radzyńskiego, którzy brali udział w tym wydarzeniu.

Poniżej fotorelacja

Czytaj więcej „Fotorelacja z przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Stoczku”

Do góry