Jesteś tutaj:

Biała Niedziela w Radzyniu Podlaskim – 25.08.2019r. (niedziela)

25 sierpnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Partyzantów 8 odbędzie się Biała Niedziela.

Przyjmować będą lekarze z I Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie, specjaliści: ortopeda, pulmonolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, kardiolog, neurolog, chirurg-urolog, geriatra, okulista.

Rejestracja od godz. 9:00 – 13:00, przyjęcia pacjentów od godz. 10:00.

Organizatorzy: Powiat Radzyński, Miasto Radzyń Podlaski

Ogłoszenie o realizacji projektu

Koło Gospodyń Wiejskich ,,Babiniec” w Stoczku ogłasza że od dnia 1 sierpnia 2019 r rozpoczęło realizację projektu ,,Wspólna praca się opłaca – Kartoflisko” współfinansowanego z funduszy programu ,,Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Akcja Działa.

Całkowita wartość projektu : 6050,00 zł

Kwota dofinansowania : 4000,00 zł

Cel projektu: Integracja mieszkańców, nauka i zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń, wspólna praca na rzecz społeczności lokalnej, gry i zabawa.

Działania w projekcie: budowa altany z grillem, warsztaty kulinarne ,,Wariacje na temat ziemniaka”, impreza z degustacją potraw z ziemniaków z grami i zabawami dla wszystkich mieszkańców, szkolenie z metod uprawy i ochrony ziemniaków na naszym terenie, informacje o nowych odmianach ziemniaków.

KGW ,,Babiniec” zaprasza mieszkańców do udziału w realizacji tego projektu.

Dożynki Gminno-Parafialne 2019 r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Podtrzymując tradycję, Wójt Gminy Czemierniki, Przewodniczący Rady Gminy i Proboszcz Parafii Czemierniki serdecznie zapraszają na współorganizowane Dożynki Gminno-Parafialne, które odbędą się w dniu 25 sierpnia (niedziela) na placu przy ul. Rynek.

Szczegółowy program uroczystości znajduje się na poniższym plakacie.

Oprócz atrakcji ujętych w programie uczestnicy dożynek będą mogli skorzystać z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji, w tym: warsztaty garncarskie (możliwość przygotowania naczyń, które będzie można zabrać na pamiątkę), warsztaty chemiczne dla dzieci – samodzielne przygotowanie pod okiem instruktorów mydełek do kąpieli oraz tzw. chemoglutów, dmuchańce, bogata gastronomia, konkursy i zabawy z nagrodami.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

 

Fotorelacja z etapu 5 rundy Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych MOTOZŁAZ

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dniu 2 sierpnia br. odbył się w naszej miejscowości jeden z etapów 5 rundy Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych. Wzięło w nim udział ponad 80 motocykli z całej Polski.

Poniżej umieszczamy krótką relację fotograficzną z tego wydarzenia.

Czytaj więcej „Fotorelacja z etapu 5 rundy Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych MOTOZŁAZ”

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Radnych Gminy Czemierniki

W Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Radnych Gminy Czemierniki do rozgrywek przystąpiły 4 zespoły: Szerszenie, Gwiazdy, PKP Gorzelnia i Chojraki. Zwycięzcą turnieju okazał się zespół PKP Gorzenia Juniorzy, który otrzymał pamiątkowy puchar . Drugie miejsce zajęła drużyna Szerszenie, a trzecie miejsce wywalczył skład Chojraki.
Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe medale. Wszyscy zawodnicy za ofiarną i fair play grę otrzymali również napoje i słodycze ufundowane przez Radnych Gminy Czemierniki

Czytaj więcej „Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Radnych Gminy Czemierniki”

Do góry