Grafika przedstawia murawę boiska nocą

Główna zawartość

WERNISAŻ PASTELI URSZULI PIETRAS W CENTRUM KULTURALNO-INTEGRACYJNYM W CZEMIERNIKACH

Centrum Kulturalno-Integracyjne w Czemiernikach ma zaszczyt zaprosić mieszkańców gminy Czemierniki na wernisaż pasteli Pani Urszuli Pietras, który odbędzie się w Centrum w dniu 24 maja br. o godz. 18:00. Wstęp wolny!

Kilka słów o artystce:

Urszula Pietras ur. w 1954 r. w Czemiernikach, absolwentka filologii polskiej Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie. Jest nauczycielką dyplomowaną języka polskiego. Za osiągnięcia wychowawcze, edukacyjne i artystyczne była wielokrotnie nagradzana m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty i Nagrodą Ministra Edukacji .

Największą pozazawodową pasją Pani Urszuli jest malarstwo w różnych technikach (olej, piórko, węgiel, kolaż roślinny). Najbardziej fascynuje ją odkrywanie malarskich możliwości pasteli suchych.

Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych , min. wielokrotnie w ROK w Radzyniu Podlaskim, w Parczewie, w Kazimierzu Dolnym, Zakrzówku, Kocku , Janowie Lubelskim , Nałęczowie, Świdniku, w Mediatece w Puławach, w Galerii Woj. Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie , w Teatrze Lalka w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie.

Ma liczne osiągnięcia w postaci nagród i wyróżnień w różnych konkursach w dziedzinie malarstwa pastelowego m.in. wyróżnienie na XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie w 2018 r., III Nagroda w XV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie w 2020r., I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pędzlem, nitką- pokaż , co potrafisz” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie w 2022 r.. W r. 2023 zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Sztuki Intuicyjnej im. J. Marcisza zorganizowanym przez Stowarzyszenie „ Barwy Śląska” w Rudzie Śląskiej.

Zilustrowała także zbiory poezji autorstwa Hanny Guz, Marii Grzyb , Elżbiety Kalarus i Elżbiety Mierzyńskiej oraz wykonała projekt i ilustrację okładki na płytę z muzyką E. i A. Mierzyńskich Andymian : „Odrastam stale z kawałka siebie” a także ilustracje do baśni Agnieszki Agi Bober w ramach projektu #filantropiamatwarzkobiety Fundacji „Serce Dziecka.

Obrazy Pani Urszuli są w posiadaniu wielu osób w kraju i za granicą: W Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie , w Niemczech i Australii. ” Często też oddaje swoje prace na cele charytatywne.

Pastele Pani Urszuli można zobaczyć na str. FB „ Pastelowe Symfonie” https://www.facebook.com/malarstwo.urszula.pietras

 Wydarzenia

Kalendarz

Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz

Zobacz również