Grafika przedstawia murawę boiska nocą

Główna zawartość

Niecodzienny jubileusz 100 – lecia urodzin Pana Stanisława Pachuckiego ze Skoków

Niecodzienny jubileusz 100 – lecia urodzin

 Pana Stanisława Pachuckiego ze Skoków

100 lat życia to bardzo piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. W Gminie Czemierniki drugi rok z rzędu mamy możliwość świętować taką wyjątkową uroczystości. Niezmiernie nas cieszy, że w dniu 13 kwietnia 2024 r. swoje 100 urodziny obchodził mieszkaniec Skoków Pan Stanisław Pachucki.

Z tej okazji dostojnego Jubilata odwiedził Burmistrz Czemiernik – Arkadiusz Filipek,
Z-ca Kierownika USC – Sławomir Jarzyna oraz Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Radzyniu Podlaskim – Tomasz Stephan. Delegacja złożyła najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz dalszych długich lat życia w jak najlepszym zdrowiu. Następnie przekazała listy gratulacyjne, okolicznościowy prezent i bukiet kwiatów.

Pan Stanisław Pachucki urodził się 13 kwietnia 1924 r. w miejscowości Rudzieniec,
w Gminie Milanów. Siedmioklasową szkołę podstawową ukończył w Milanowie. Życie Pana Stanisława i jego rodziny nie było łatwe, tak jak nie były łatwe czasy w których przyszło mu żyć. We wrześniu 1944 r. został powołany do I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki,
z którą przeszedł szlak bojowy aż do Berlina. Z wojny powrócił w 1946 r. Za bohaterstwo, swoją waleczność został uhonorowany następującymi medalami i odznaczeniami: w 1966 r. „Medalem za udział w walkach o Berlin”, w 1970 r. Brązowym Medalem „Zasłużonym na polu chwały”, w 1987 r. „Krzyżem Kawalerskim Orderu Odznaczenia Polski”.

W 1952 r. w Jabłoniu zawarł związek małżeński. Wraz z żoną Stanisławą wychowali dwie córki – Jolantę i Janinę. Jubilat doczekała się trójki wnuków oraz dwójki prawnuków. Większość swojego życie, spędził w Rudzieńcu prowadząc gospodarstwo rolne oraz angażując się w życie społeczne swojej miejscowości. W latach 1968 – 1998 pełnił funkcję sołtysa. Od 1971 r. należał również do Związku Kombatantów.

Pan Stanisław Pachucki od 12 lat przebywa w Skokach pod troskliwą opieką córki Pani Jolanty Kułak. Jeszcze raz składamy szanownemu solenizantowi serdeczne gratulacje i życzymy samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych.

jubileusz 100 - lecia urodzin Pana Stanisława Pachuckiego ze Skokówjubileusz 100 - lecia urodzin Pana Stanisława Pachuckiego ze Skokówjubileusz 100 - lecia urodzin Pana Stanisława Pachuckiego ze Skoków

jubileusz 100 - lecia urodzin Pana Stanisława Pachuckiego ze Skoków

 

 Wydarzenia

Kalendarz

Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz

Zobacz również