Grafika przedstawia murawę boiska nocą

Główna zawartość

Złote Gody w Czemiernikach

W niedzielę, 19 listopada 2023 r. pary małżeńskie z terenu gminy Czemierniki świętowały 50 rocznicę ślubu. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, sprawowaną w intencji Jubilatów i ich rodzin. Dalsza część uroczystości odbyła się w Strażnicy OSP w Czemiernikach, gdzie miało miejsce uroczyste wręczenie „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Przybyłym parom władze gminy, z Panem Arkadiuszem Filipkiem – Wójtem Gminy na czele złożyły serdeczne gratulacje, wyrazy uznania, długich lat życia w zdrowiu i miłości oraz doczekania kolejnych wspólnych rocznic. Głos zabrał także Pan Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski, który już po raz drugi przyjął nasze zaproszenie i uświetnił tą wyjątkowa uroczystość swoją obecnością. Wicewojewoda pogratulował Jubilatom wzajemnego szacunku, wsparcia, odpowiedzialności i wyrozumiałości w związku a następnie dokonał uroczystego aktu dekoracji „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast legitymacje, pamiątkowe dyplomy i kwiaty wręczali: Pan Arkadiusz Filipek – Wójt Gminy, Pan Marek Bączek – Przewodniczący Rady Gminy, Pan Sławomir Jarzyna – Zastępca Kierownika USC, w asyście ks. kan. Jerzego Latawca.

Po wręczeniu medali tak podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana i odśpiewano gromkie „Sto lat”. Następnie w imieniu wszystkich Jubilatów Pan Marian Mazurek złożył serdeczne podziękowania ks. Proboszczowi Jerzemu Latawcowi, ks. Łukaszowi Włoskowi oraz ks. Piotrowi Jasińskiemu za sprawowaną msze świętą. Podziękował Wicewojewodzie za docenienie i ogrom miłych słów, które zostały skierowane do jubilatów, natomiast władzom gminy za pamięć i trud włożony w organizację „Złotych Godów”. Na zakończenie było wspólne pamiątkowe zdjęcie i poczęstunek.

W tym roku pięćdziesiątą rocznicę ślubu świętowali:

Jadwiga i Andrzej Walaszkowie z Bełcząca,

Ewa i Eugeniusz Baryccy ze Stoczka,

Zofia i Wacław Byliccy z Wygnanowa,

Teresa i Marian Mazurkowie z Czemiernik,

Zofia i Jan Połogowie z Wygnanowa,

Halina i Adam Jasińscy z Czemiernik,

Anna i Jerzy Golonkowie z Czemiernik,

Teresa i Kazimierz Rozwadowscy z Niewęgłosza,

Urszula i Jerzy Machoniowie ze Stoczka,

Marianna i Kazimierz Pietrzelowie z Wygnanowa,

Marianna i Zbigniew Biernaccy z Licht,

Maria i Mieczysław Janaszowie ze Stójki,

Helena i Marek Świciowie z Bełcząca,

Marianna i Zenon Dąbrowscy ze Skoków,

Zofia i Zbigniew Skrzeczkowscy z Czemiernik,

Zofia i Lucjan Krzyżakowie z Czemiernik,

Leokadia i Andrzej Koziołowie z Niewęgłosza,

Teresa i Henryk Łuczyńscy z Czemiernik,

Marianna i Stefan Warszowie z Wygnanowa,

Krystyna i Wiesław Cholewowie z Bełcząca,

Anna i Kazimierz Sobieszkowie ze Stoczka,

Halina i Edward Łozińscy z Niewęgłosza,

Stanisława i Augustyn Bocianowie z Bełcząca,

Irena i Henryk Borkowscy z Czemiernik,

Barbara i Antoni Ligęzowie z Wygnanowa.

 

Szanownym Jubilatom jeszcze raz przekazujemy wyrazy uznania i składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu i radości.Wydarzenia

Kalendarz

Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz

Zobacz również