Grafika przedstawia murawę boiska nocą

Główna zawartość

Jubileusz 100 rocznicy urodzin Pani Ireny Salczyńskiej z Wygnanowa.

To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczyła Pani Irena Salczyńska z Wygnanowa, która 14 lutego 2023 r. obchodzi swoje 100 urodziny.

Świętowanie 100 urodzin Dostojnej Jubilatki niestety pokrzyżowała choroba. Mając na uwadze stan zdrowia Pani Ireny uroczystość nie odbyła się w tradycyjnej formie. Życzenia, bukiet kwiatów i list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zostały przekazane na ręce wnuka pani Ireny – Krzysztofa Salczyńskiego i jego małżonki Katarzyny.

Irena Salczyńska urodziła się 14 lutego 1923 r. w Wygnanowie jako pierwsze i jedyne dziecko Wiktorii i Franciszka Dąbrowskich. Związek małżeński z Janem Salczyńskim zawarła 3 czerwca 1942 r. w kościele parafialnym w Czemiernikach. Wraz z mężem wychowali dwóch synów – Franciszka i Stanisława. Jubilatka doczekała się czterech wnuków oraz ośmioro prawnuków. Całe swoje życie, które spędziła w Wygnanowie poświęciła pracy w gospodarstwie rolnym oraz rodzinie.

Jeszcze raz składamy Pani Irenie życzenia wszelkiej pomyślności oraz wielu kolejnych lat życia w zdrowiu, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych.

 Wydarzenia

Kalendarz

Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz

Zobacz również