Grafika przedstawia murawę boiska nocą

Główna zawartość

DO 15 LISTOPADA ZŁÓŻ WNIOSEK DO BIURA POWIATOWEGO ARIMR

plakat susza 2022

Do 15 listopada 2022 r. trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w zakresie wsparcia finansowego rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w gospodarstwie rolnym w 2022 r. szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi (susza, grad, deszcz nawalny itp.:).

Przyjmowaniem dokumentów oraz udzielaniem wszelkich niezbędnych informacji zajmują się biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwe ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny ubiegającego się o wsparcie.

Żeby starać się o to wsparcie trzeba mieć udokumentowane straty w formie protokołu strat suszowych wygenerowanego z rządowej aplikacji suszowej.

Termin na złożenie wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w 2022 r. mija 31 października br.

Jeżeli w twoim gospodarstwie rolnym wystąpiły straty spowodowane przez suszę w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich? Potrzebujesz protokołu oszacowania strat? Możesz wnioskować o ich oszacowanie.

Wniosek mogą złożyć producenci rolni, którzy posiadają Profil Zaufany (PZ). Dzięki PZ możliwe jest podpisanie wniosku podpisem zaufanym.

Jak założyć Profil Zaufany: https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany

Wnioski należy składać za pośrednictwem aplikacji dostępnej pod adresem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza

Więcej informacji pod adresem: https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-oszacowanie-spowodowanych-przez-susze-strat-w-uprawach-rolnychWydarzenia

Kalendarz

Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz

Zobacz również