Grafika przedstawia murawę boiska nocą

Główna zawartość

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Czemiernikach

Realizacja projektu „Pod biało – czerwoną” stanowiąca przykład lokalnego patriotyzmu #PodBiałoCzerwoną

 

Początkiem listopada 2022 r. zakończono realizację zadania polegającego na zakupie i montażu masztu z flagą Polski, który został wzniesiony na Rynku w Czemiernikach. Aby wziąć udział w projekcie, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online wśród mieszkańców naszej Małej Ojczyzny.

„Pod biało – czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Dodatkowo ma nie tylko uhonorować Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z faktu bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Inwestycja została zrealizowana w 100 %przy udziale środków finansowych z budżetu państwa. Całkowita wartość zadania opiewała na kwotę 8.000,00 zł.

 

11 listopada br. o godz. 18.00 na Rynku w Czemiernikach odbędą się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podczas tego spotkania odbędzie się krótka część oficjalna, w ramach której nastąpi poświęcenie nowego masztu postawionego w ramach programu „Pod Biało-Czerwoną” oraz część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Czemiernikach.

Na wszystkich uczestników będzie czekała również ciepła grochówka przygotowana przez KGW „Babiniec” w Stoczku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Spędźmy ten wieczór razem!

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy poparli inicjatywę postawienia patriotycznego masztu na terenie gminy Czemierniki.projekt pod bialo - czerwonąWydarzenia

Kalendarz

Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz

Zobacz również