III Turniej Klas Edukacji Wczesnoszkolnej z okazji Dnia Dziecka

Powiększ obraz

Z okazji Dnia Dziecka 5 czerwca na obiekcie sportowym Orlik zorganizowany został III Turniej dla Klas Edukacji Wczesnoszkolnej, w którym uczestniczyły wszystkie klasy I-III. Przygotowana sztafeta sprawnościowa była zróżnicowana i dobrana do poszczególnych poziomów edukacyjnych. Rozpoczęcia zawodów dokonał Dyrektor Zespołu Szkół w Czemiernikach p. I. Kaczorek.

Dzieci z zapałem, w sportowej rywalizacji pokonywały poszczególne przeszkody. Było dużo zabawy i walki o uzyskanie jak najlepszych wyników. Organizatorem i sędzią głównym zawodów był animator sportu p. S. Sznura. Z pomocą, jak zwykle przybyli p. A. i Z. Sznurowie oraz Panie Wychowawczynie.

Wyniki końcowe „Turnieju Klas”.

W klasach pierwszych:
– I miejsce wywalczyła klasa I a. – wych. p. M. Skubiszewska
– II miejsce zdobyła klasa I b – wych. p. A. Różyk
– III miejsce zajęła klasa I c – wych. p .R. Krasucka

W klasach drugich :
Rywalizację wygrała klasa II a – wych. p. J. Kotecka przed klasą II b – wych. A. Jagiełło

W klasach trzecich:
– I miejsce wywalczyła klasa III b. – wych.p. K. Król,
– II miejsce zdobyła klasa III c – wych. p. J. Niewęgłowska,
– III miejsce zajęła klasa III a – wych. p. M. Mikołajuk

Na podsumowaniu turnieju z rąk Sekretarza Gminy p. H. Mateusiaka i Dyrektora p. I. Kaczorka klasy otrzymały pamiątkowe statuetki upamiętniające 100 Lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć Tych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodycze oraz napoje. Sponsorem zawodów była Gmina Czemierniki. Dużo ciepłych słów podziękowań padło z ust p. Sekretarza, p. Dyrektora i Wychowawczyń dla organizatorów i uczestników sportowych zmagań. Dzieci zmęczone, ale zadowolone powróciły do klas.