Dzień Sportu na Orliku

9 września 2017 r. był kolejnym dniem na naszym Orliku, gdzie promowany był zdrowy tryb życia, ruch na świeżym powietrzu, nauka bezpiecznej rywalizacji i wspólnego kibicowania oraz miłego spędzania wolnego czasu poprzez udział w ogólnopolskiej imprezie sportowej „Dzień Sportu na Orliku”. Było to międzypokoleniowe wydarzenie dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym.
Impreza rozpoczęła się o godz. 11°° zabawą ożywiającą „Berek czarodziej” a następnie przystąpiono do wspólnej rozgrzewki. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali podzieleni na dwie drużyny, które rywalizowały ze sobą w przygotowanych przez animatora sportu różnych formach ruchowych:
– sztafety sprawnościowe,
– wyścigi w chodzie na stopach,
– slalom z piłką,
– rowerowy tor przeszkód,
– zabawy z hula-hop,
– gra w dwa ognie,
– przeciąganie liny,
– rzuty do celu na tablicę,
– gra w kręgle.
Olbrzymie emocje towarzyszyły wszystkim konkurencjom. W dalszej części imprezy odbył się pokazowy trening grupy trampkarzy LKS „Orzeł” Czemierniki. Ostatnim punktem zmagań sportowych były mecze międzypokoleniowe w piłkę nożną. Na zakończenie wszyscy biorący udział w zawodach otrzymali z rąk Wójt p. K. Dobrowolskiej i Dyrektora Zespołu Szkół p. I. Kaczorka pamiątkowe dyplomy dla każdego uczestnika oraz napoje i słodycze. Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu imprezy nauczycielom w – f p. W. Cholewie, p. M. Siwkowi, wolontariuszom A., Z. Sznurom oraz drużynie LKS „Orzeł” Czemierniki za zaprezentowanie pokazowego treningu.
Animator sportu- S. Sznura