Letnia Olimpiada 2017 w Czemiernikach (wyniki, zdjęcia)

Powiększ obraz

27 sierpnia w letnie popołudnie na obiekcie sportowym Orlik na zakończenie wakacji odbyła się „II Olimpiada dla Dzieci” w kategoriach: przedszkolaki i klas 0, klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klas IV –VI.
Olimpiada rozpoczęła się od przemarszu uczestników zawodów i symbolicznego zapalenia znicza. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie , wysłuchały historię olimpiady oraz osiągnięcia Polaków na ostatnich igrzyskach w Rio de Janeiro, którą przedstawiała p. A. Sznura.

Następnie dzieci przystąpiły do rywalizacji sportowej w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nad przebiegiem zawodów piecze sprawowali sędziowie S. Sznura, A. Sznura oraz Z. Sznura wspomagani przez rodziców p. Kaznowską E., p. Niewęgłowskiego J., p. Polak S., p. Sikorę M., p. Mroczka M.

Podczas imprezy dzięki p. Anny Kaczor-Okoń, która wraz ze swoimi czworonogami uświetniła odbywające się zawodach dzieci mogły korzystać z dogoterapii.

Olimpiadę swoją obecnością zaszczycili ks. Michał Znój i dyrektor szkoły p. Bożena Sobieszek.

Najmłodsi nasi olimpijczycy startowali w trzech konkurencjach:

Strzał na bramkę:
1 miejsce – Komar Kuba
2 miejsce – Daniel Zuzia
3 miejsce – Niewęgłowski Wojciech

Rzut na tablicę:
1 miejsce – Niewęgłowski Wojciech
2 miejsce – Pałys Igor
3 miejsce – Salczyńska Hania

Bieg przez płotki:
1 miejsce – Chudek Maciek
2 miejsce – Niewęgłowski Wojciech
3 miejsce – Daniel Zuzia

W kategorii klas I – III padły następujące wyniki:
Rzut do kosza:
1 miejsce – Daniel Bartłomiej
2 miejsce -Nowak Wiktor
3 miejsce – Sobieszek Amelia

Pchnięcie kulą:
1 miejsce – Szymczuk Jagoda
2 miejsce – Mirosław Bartosz
3 miejsce – Mroczek Maksymilian

Bieg przez płotki:
1 miejsce – Mirosław Bartosz
2 miejsce – Nowak Wiktor
3 miejsce – Mroczek Maksymilian

W najstarszej grupie olimpijczyków klas IV –VI podium w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco.
Rowerowy tor przeszkód:
1 miejsce – Mierkiewicz Zuzia
2 miejsce – Tomasiak Dawid
3 miejsce – Krajanowski Kuba

Skok w dal:
1 miejsce – Mirosław Adrian
2 miejsce – Sokół Magda
3 miejsce – Mierkiewicz Zuzia

Bieg przełajowy:
1 miejsce – Mirosław Adrian
2 miejsce – Mierkiewicz Zuzia
3 miejsce – Mirosław Kacper

Na zakończenie imprezy nasi najlepsi olimpijczycy stawali na podium i otrzymywali pamiątkowe medale z rąk dyrektor szkoły p. B. Sobieszek . Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje i słodycze za włożony trud podczas rywalizacji sportowej. Szczere podziękowania kieruję do Dyrekcji Zespołu Szkół w Czemiernikach, która udostępniła sprzęt sportowy i do zabaw na odbywające się zawody oraz dyrektor p. B. Sobieszek za kibicowanie i wręczenie medali.
Podziękowanie kieruję również do p. A. Filipka za udostępnienie sprzętu do rowerowego toru przeszkód.
Sponsorami igrzysk na orliku byli:
– URZĄD GMINY CZEMIERNIKI
– DELIKATESY CENTRUM
– p. J. MUSIKOWSKI
– p. A., Z. SZNUROWIE
Serdecznie dziękuję.
A już 9 września o godz. 11 odbędzie się kolejna impreza – Ogólnopolski Festyn Sportowy „Dzień Sportu na Orliku”, na który już dzisiaj serdecznie ZAPRASZAMY.