Jesteś tutaj:

Ogłoszenie producenta programu TV „Nauka Jazdy”

Czytaj więcej o: Ogłoszenie producenta programu TV „Nauka Jazdy”

W imieniu producenta programu telewizyjnego Nauka Jazdy, informujemy o trwającym castingu na kursantów do nowego sezonu programu. Nagrania rozpoczną się w lipcu i będą realizowane między innymi w województwie podlaskim i lubelskim. W programie będzie możliwość odbycia kursu na prawo jazdy za darmo. Organizatorzy ponoszą również koszty podejścia do egzaminu.

Do programu poszukiwane są osoby w każdym wieku. Jedynym warunkiem jest brak ważnego prawa jazdy.
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 604 265 095 Pani Paulina Staniszewska.

Razem zadbajmy o powietrze, którym oddychamy!  

Informujemy, że na kanale Youtube  Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego pojawił się film dotyczący Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz możliwość składania deklaracji od 1 lipca br.

Link do filmu znajdziecie Państwo tu -> https://youtu.be/ZzRuaq3l4Nk <-

Ponadto zachęcamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań, która znajduje się na dole strony głównej: www.zone.gunb.gov.pl

Razem zadbajmy o powietrze, którym oddychamy!

Zasady zachowania się podczas upałów

Czytaj więcej o: Zasady zachowania się podczas upałów

NA UPAŁY NIE MA RADY? SĄ!!!

OTO NAJWAŻNIEJSZE:

1. PIJ DUŻO WODY – podstawą dobrego samopoczucia podczas upałów jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się picie 2-3 litrów płynów – z czego głównie powinna to być woda wysoko zmineralizowana, dodatkowo np. słaba herbata oraz soki owocowo-warzywne. Zdecydowanie należy unikać natomiast napojów z kofeiną (np. kawa, cola) oraz alkoholu,
2. UNIKAJ EKSPOZYCJI SŁONECZNEJ – słońce najsilniej operuje w środku dnia, dlatego w godzinach 11:00 – 15:00 lepiej pozostań w pomieszczeniu. Jeśli musisz wyjść z domu, ochroń ciało – zastosuj kremy z filtrem UV, ubierz jasne lekkie, przewiewne ubranie, kapelusz lub czapkę na głowę i staraj się przebywać w cieniu. Ogranicz intensywną aktywność fizyczną, przyczyniającą się do przegrzania organizmu
3. OCHŁADZAJ SWOJE MIESZKANIE – podczas gorących dni zasłaniaj okna, szczególnie te od słonecznej strony. Otwieraj je i odsuwaj żaluzje dopiero wieczorem, gdy temperatura spadnie.
4. ZATROSZCZ SIĘ O STARSZYCH I DZIECI – ich organizmy najgorzej reagują na upały. Dzieci i osoby starsze nie czują dobrze pragnienia i są narażone na nadmierną utratę wody. Powinny być otoczone szczególną opieką. Każdy starszy człowiek może mieć schorzenia sercowo-naczyniowe.
5. PAMIĘTAJ O ZWIERZĘTACH – pamiętaj, aby Twoje zwierzaki miały zawsze zapewniony swobodny dostęp do chłodnej wody i przebywały w możliwie chłodnych pomieszczeniach.
6. SAMOCHÓD NA SŁOŃCU TO ŚMIERTELNA PUŁAPKA – Pod żadnym pozorem nie zostawiaj dziecka , osoby starszej , zwierzęcia zamkniętego w samochodzie – temperatura rośnie w nim błyskawicznie, która okazać się może dla zabójcza.
7. WZYWAJ POMOC – TELEFON ALARMOWY 112 – zadzwoń, gdy dzieje się coś niepokojącego z Tobą lub w innymi osobami Twoim otoczeniu
8. UTRZYMAJ LEKKĄ DIETĘ – w gorące dni najlepiej jeść potrawy składające się z warzyw i owoców. Doskonale zatem sprawdzą się np. lekkostrawne sałatki, które nie tylko orzeźwią, ale również nie obciążą dodatkowo organizmu, zajętego radzeniem sobie z upałem. Unikaj dań ciężkich, smażonych, tłustych i mięsnych.
9. UWAŻAJ NA RÓŻNICE TEMPERATUR – w upalne dni przejście z gorącego podwórka do zimnego pomieszczenia może się wydawać zbawienne. Jednak w ostatecznym rozrachunku duże różnice temperatur nie są korzystne dla organizmu. Dlatego nie polecam picia lodowatych napoi (powinny mieć temperaturę pokojową), gwałtownego zanurzania się w zimnej wodzie (ze względu na niebezpieczeństwo szoku termicznego – do basenu, czy jeziora wchodź stopniowo, powoli), czy „rozkręcania” klimatyzacji (może skutkować przeziębieniami, infekcjami dróg oddechowych, bólami mięśni czy nerwobólami).

Dzień Dziecka na sportowo

 W dniu 6 czerwca na Orliku w Czemiernikach odbył się Turniej w Piłkę Nożną dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej o Puchar Animatora Sportu S. Sznury. W  zawodach wzięło udział 4 drużyny. Grano systemem każdy              z każdym. Podczas podsumowania rozgrywek animator  powitał przewodniczącego Rady Gminy M. Bączka, który obserwował mecze i był fundatorem  napojów dla każdego zawodnika.  Zwycięski skład otrzymał z rąk animatora puchar a zawodnicy 3 najlepszych drużyn otrzymali  pamiątkowe medale. Drużyna, która zajęła 4 miejsce  w nagrodę pocieszenia otrzymała słodycze,  zakupione i wręczone przez animatora.
Wyłoniono również najlepszego strzelca rozgrywek, którym został Bartosz Oleksiński z dorobkiem  6 goli. Najlepszym bramkarzem uznano Piotrka Toczko.

Czytaj więcej „Dzień Dziecka na sportowo”

Witamy nowych mieszkańców gminy Czemierniki

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci urodzonych w roku 2021 r. po odbiór upominków z racji narodzenia ich dziecka.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Urzędu Gminy Czemierniki – pokój nr 2.

 

 

Realizacja programu „Energia przyjazna środowisku”

Czytaj więcej o: Realizacja programu „Energia przyjazna środowisku”

Informujemy, iż w ramach programu „Energia przyjazna środowisku w gminie Czemierniki” obecnie kończy się montaż pieców na pellet. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż paneli solarnych. Natomiast w odniesieniu do instalacji fotowoltaicznych został ogłoszony drugi przetarg i wykonawca zostanie wyłoniony w lipcu br.

Szczegółowych informacji co do realizacji programu  udziela pracownik Urzędu Gminy Czemierniki p. Mariusz Sałaga – pokój nr 7, tel. 833068252.

Do góry