Jesteś tutaj:

Informacja dotycząca nowego okresu świadczeniowego w Programie ,,Rodzina 500+”

Czytaj więcej o: Informacja  dotycząca nowego okresu świadczeniowego w Programie ,,Rodzina 500+”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czemiernikach informuje o zmianach dotyczących okresu wypłacania 500+.  Zgodnie ze zmianami jakie zostały wprowadzone w Programie ,,Rodzina 500+” obecny okres świadczeniowy 2019/2021 trwa do maja 2021 r.

Od 1 czerwca 2021 r. prawo do świadczenia wychowawczego będzie ustalane na roczny okres świadczeniowy  trwający do 31 maja 2022 r. W związku z powyższym informujemy ,iż warunkiem uzyskania prawa do świadczenia wychowawczego od 1 czerwca 2021 r. będzie złożenie wniosku. Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na okres świadczeniowy rozpoczynający się 1 czerwca 2021 r. będzie można składać od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną natomiast w formie papierowej od 1 kwietnia 2021 r. Ponadto informujemy iż aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego od 1 czerwca 2021 r. wniosek należy złożyć najpóźniej do końca czerwca 2021 roku.

„ZAKRĘCONA AKCJA” W GMINIE CZEMIERNIKI

Czytaj więcej o: „ZAKRĘCONA AKCJA” W GMINIE CZEMIERNIKI

Drodzy Mieszkańcy gminy Czemierniki,

Przy budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Czemiernikach został ustawiony pojemnik „SERDUSZKO” na nakrętki plastikowe. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej „Zamień śmieci w radość chorych dzieci” i wspólnego zbierania nakrętek plastikowych. Nakrętki będą systematycznie przekazywane dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Jednocześnie bardzo prosimy, by do pojemnika wrzucać jedynie nakrętki plastikowe, bez kapsli metalowych i woreczków foliowych.

Serduszko zostało wykonane przez Pana Kamila Kwaska z miejscowości Wygnanów, za co serdecznie dziękujemy.

Do góry