Jesteś tutaj:

SŁAWOMIR ROGALA – utytułowany hodowca gołębi pocztowych

Czytaj więcej o: SŁAWOMIR ROGALA – utytułowany hodowca gołębi pocztowych

Sławomir Rogala, mieszkaniec Czemiernik, to utytułowany hodowca gołębi pocztowych, INTERMISTRZ EUROPY ŚRODKOWEJ w lotach dalekodystansowych z 2012 roku, wielokrotny zwycięzca lotów narodowych takich jak: Lizbona 2811 km , Barcelona 2000 km , Edynburg (Szkocja ) 1800 km, czy Londyn 1600 km. Wyhodował i wypromował swoją linię gołębi MILITARY ROGALA, która wzbudza podziw i zainteresowanie hodowców na całym świecie. Poprzez realizowanie swojej pasji Pan Sławomir przyczynia się do promowania nie tylko gminy Czemierniki, ale również naszego kraju na arenie międzynarodowej.

W ostatnim roku zostały nagrane filmy o czemiernickiej hodowli gołębi pocztowych, które zostały przetłumaczone na kilka języków, między innymi na język chiński i angielski .

Panu Sławomirowi składany serdeczne gratulacje i życzymy wytrwałości w realizacji dalszych planów związanych z rozwojem założonej hodowli.

Czytaj więcej „SŁAWOMIR ROGALA – utytułowany hodowca gołębi pocztowych”

IV CZEMIERNICKIE MARSZE NIEPODLEGŁOŚCI – WIRTUALNE

Czemiernickie Towarzystwo Regionalne, Zespół Szkół w Czemiernikach i Szkolne Koło Turystyczno Krajoznawcze zapraszają chętne osoby do udziału w organizowanym corocznie Konkursie wiedzy historyczno-przyrodniczo-turystycznej dotyczącym Gminy Czemierniki pn. IV CZEMIERNICKIE MARSZE NIEPODLEGŁOŚCI. W tym roku konkurs przeprowadzony zostanie w formie wirtualnej.

Konkurs odbędzie się w dniu 20 grudnia (niedziela) pomiędzy godz. 1200 (publikacja linku do testu na grupie) a godziną 1600 (zamknięcie możliwości odsyłania testu).

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 grudnia (piątek). Wystarczy dołączyć do grupy na Facebooku IV CZEMIERNICKIE (WIRTUALNE) MARSZE NIEPODLEGŁOŚCI i podać kategorię.

W przypadku braku przez uczestnika konta na Facebooku istnieje możliwość wysłanie linku na email (kontakt: tomo1979@o2.pl).

REGULAMIN_2020

 

Anna Arbaczewska Pszczelarzem Roku 2020

Czytaj więcej o: Anna Arbaczewska Pszczelarzem Roku 2020

Pani Anna Arbaczewska, mieszkanka Czemierniki, została zwycięscą VI Ogólnopolskiego Konkursu PSZCZELARZ ROKU.

Jest to ogólnopolski konkurs, który ma bardzo wysoką rangę. Do ścisłego grona finalistów dochodzą jedynie najlepsi – każdy z nich jest wzorem pszczelarza, produkuje wysokiej jakości miód i może wykazać się dobrą współpracą z rolnikami.

Oprócz tego, że pszczoły Pani Anny produkują naprawdę dobry miód (co wykazały analizy), docenione zostało także zaangażowanie finalistki w promowanie pszczelarstwa, promocja polskich miodów pszczelich, zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego. Pani Anna nie odmawia pomocy młodym, którzy chcą rozpocząć przygodę z pszczołami, dzieli się z nimi swoją wiedzą i czasem.

Finał konkursu PSZCZELARZ ROKU odbył się 15 października 2020 r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Kandydatów do konkursu zgłaszają regionalne związki pszczelarskie, organizacje pszczelarzy i organizacje rolnicze. Pani Anna została wytypowana jako jeden z wielu przedstawicieli pszczelarzy województwa lubelskiego przez Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie Piotra Różyckiego.

Czytaj więcej „Anna Arbaczewska Pszczelarzem Roku 2020”

Do góry