Jesteś tutaj:

Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

Czytaj więcej o: Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.

Pomoc będzie przysługiwała rodzinie:

  • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
  • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
  • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
  • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Wsparcie będzie przyznawane jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica lub opiekuna.

Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć:

  • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
  • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
  • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką – w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.

Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

Szczegółowe informacje i formularzem wniosków są do pobrania pod poniższym linkiem:

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pieniadze-na-zakupu-komputera-dla-dziecka-z-rodziny-rolniczej.html

SŁAWOMIR ROGALA – utytułowany hodowca gołębi pocztowych

Czytaj więcej o: SŁAWOMIR ROGALA – utytułowany hodowca gołębi pocztowych

Sławomir Rogala, mieszkaniec Czemiernik, to utytułowany hodowca gołębi pocztowych, INTERMISTRZ EUROPY ŚRODKOWEJ w lotach dalekodystansowych z 2012 roku, wielokrotny zwycięzca lotów narodowych takich jak: Lizbona 2811 km , Barcelona 2000 km , Edynburg (Szkocja ) 1800 km, czy Londyn 1600 km. Wyhodował i wypromował swoją linię gołębi MILITARY ROGALA, która wzbudza podziw i zainteresowanie hodowców na całym świecie. Poprzez realizowanie swojej pasji Pan Sławomir przyczynia się do promowania nie tylko gminy Czemierniki, ale również naszego kraju na arenie międzynarodowej.

W ostatnim roku zostały nagrane filmy o czemiernickiej hodowli gołębi pocztowych, które zostały przetłumaczone na kilka języków, między innymi na język chiński i angielski .

Panu Sławomirowi składany serdeczne gratulacje i życzymy wytrwałości w realizacji dalszych planów związanych z rozwojem założonej hodowli.

Czytaj więcej „SŁAWOMIR ROGALA – utytułowany hodowca gołębi pocztowych”

IV CZEMIERNICKIE MARSZE NIEPODLEGŁOŚCI – WIRTUALNE

Czemiernickie Towarzystwo Regionalne, Zespół Szkół w Czemiernikach i Szkolne Koło Turystyczno Krajoznawcze zapraszają chętne osoby do udziału w organizowanym corocznie Konkursie wiedzy historyczno-przyrodniczo-turystycznej dotyczącym Gminy Czemierniki pn. IV CZEMIERNICKIE MARSZE NIEPODLEGŁOŚCI. W tym roku konkurs przeprowadzony zostanie w formie wirtualnej.

Konkurs odbędzie się w dniu 20 grudnia (niedziela) pomiędzy godz. 1200 (publikacja linku do testu na grupie) a godziną 1600 (zamknięcie możliwości odsyłania testu).

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 grudnia (piątek). Wystarczy dołączyć do grupy na Facebooku IV CZEMIERNICKIE (WIRTUALNE) MARSZE NIEPODLEGŁOŚCI i podać kategorię.

W przypadku braku przez uczestnika konta na Facebooku istnieje możliwość wysłanie linku na email (kontakt: tomo1979@o2.pl).

REGULAMIN_2020

 

Anna Arbaczewska Pszczelarzem Roku 2020

Czytaj więcej o: Anna Arbaczewska Pszczelarzem Roku 2020

Pani Anna Arbaczewska, mieszkanka Czemierniki, została zwycięscą VI Ogólnopolskiego Konkursu PSZCZELARZ ROKU.

Jest to ogólnopolski konkurs, który ma bardzo wysoką rangę. Do ścisłego grona finalistów dochodzą jedynie najlepsi – każdy z nich jest wzorem pszczelarza, produkuje wysokiej jakości miód i może wykazać się dobrą współpracą z rolnikami.

Oprócz tego, że pszczoły Pani Anny produkują naprawdę dobry miód (co wykazały analizy), docenione zostało także zaangażowanie finalistki w promowanie pszczelarstwa, promocja polskich miodów pszczelich, zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego. Pani Anna nie odmawia pomocy młodym, którzy chcą rozpocząć przygodę z pszczołami, dzieli się z nimi swoją wiedzą i czasem.

Finał konkursu PSZCZELARZ ROKU odbył się 15 października 2020 r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Kandydatów do konkursu zgłaszają regionalne związki pszczelarskie, organizacje pszczelarzy i organizacje rolnicze. Pani Anna została wytypowana jako jeden z wielu przedstawicieli pszczelarzy województwa lubelskiego przez Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie Piotra Różyckiego.

Czytaj więcej „Anna Arbaczewska Pszczelarzem Roku 2020”

Nowe komputery w Gminnej Bibliotece Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Czemiernikach jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”. Celem programu jest zapewnienie równoważnego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ramach przyznanego dofinansowania w wysokości 20400 zł zakupiono:

  • 3 komputery stacjonarne
  • 5 komputerów przenośnych

Wkład własny wyniósł 3600,06 zł.

Czytaj więcej „Nowe komputery w Gminnej Bibliotece Publicznej”

Coraz bliżej Święta!!!

Czytaj więcej o: Coraz bliżej Święta!!!
W centrum Czemiernik ustawiona została choinka, która jest prezentem mikołajkowo-świątecznym dla mieszkańców gminy Czemierniki. Ta piękna choinka zabłysła na naszym rynku z inicjatywy Pana Wójta i dwóch wspomagających go „elfów”, ustawiona została przez niezawodną ekipę pracowników Urzędu Gminy wspartych przez monterów i podnośnik z posterunku energetycznego w Radzyniu Podlaskim, a jej zakup został sfinansowany w całości dzięki WSPANIAŁYM DARCZYŃCOM: Firma Strabag – sponsor główny, Marek Janiszek z Łukowa, Michał Widomski z Kamionki, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czemiernikach z przewodniczącą Anną Lejczyk, Ubezpieczenia Filipek, Radni Gminy Czemierniki, Wójt Gminy Arkadiusz Filipek i Pracownicy Urzędu Gminy w Czemiernikach.
Serdecznie wszystkim dziękujemy, gdyż bez środków finansowych od naszych darczyńców nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego projektu.
Mamy nadzieję, że ta niespodzianka sprawi, iż czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia będzie jeszcze przyjemniejszy i radośniejszy.

Czytaj więcej „Coraz bliżej Święta!!!”

Do góry