Jesteś tutaj:

III Czemiernickie Marsze Niepodległości

Czytaj więcej o: III Czemiernickie Marsze Niepodległości

11 listopada, w 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Szkole Podstawowej w Czemiernikach odbyły się Czemiernickie Marsze Niepodległości. Ta cykliczna impreza zgromadziła wiele osób, które chciały aktywnie spędzić wolny czas i w ten sposób uczcić nasze Święto Narodowe.
Oprócz sprawdzenia swojej sprawności fizycznej i orientacji w terenie uczestnicy mogli również nawiedzić urokliwe miejsca Czemiernik. Impreza miała również za zadanie spopularyzować różne formy aktywnego spędzania czasu wolnego.
Uczestnicy biorący udział w marszach zostali sklasyfikowani na trzy kategorie:
• Szkoła Podstawowa,
• Rodzinna,
• Open.
Trasy liczyły od 5 do 8 km. długości i były poprowadzone po mieszanym terenie. Mimo wielu niekorzystnych prognoz, pogoda dopisała.
Ilość nagród była imponująca, dlatego wystarczyło ich dla każdego uczestnika. Nie sposób nie wspomnieć o Sponsorach, którzy hojnie wsparli organizatorów imprezy. Byli to:
• Wójt Gminy Czemierniki – Arkadiusz Filipek
• P.H.U. Włodzimierz Domański
Organizatorem gry terenowej był Czemiernickie Towarzystwo Regionalne w ramach projektu Drogi wolności w Gminie Czemierniki, współfinansowana z Programu Działaj Lokalnie przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Fundację Akcja Działa.
Gospodarzem imprezy był dyrektor Szkoły Podstawowej w Czemiernikach, pan Ireneusz Kaczorek. Budową trasy zajął się pan Tomasz Sobieszek wraz z sympatykami SKTK – Maksymilianem Kurowskim i Sebastianem Majem. Wsparcia w technicznego udzielił nauczyciel Szkoły Podstawowej w Czemiernikach, pan Krzysztof Badziak.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i dyplomy. Byli to:
• Szkoła podstawowa – Natalia Zagrodna i Łucja Wójtowicz;
• Open – Arkadiusz Wójtowicz i Patryk Skolimowski;
• Rodzinna – rodzina Brzozowskich.
Każdy z uczestników oprócz nagrody otrzymał dyplom uczestnictwa w III Czemiernickich Marszach Niepodległości.

Czytaj więcej „III Czemiernickie Marsze Niepodległości”

Umowa na budowę drogi Niewęgłosz-Czemierniki-Wygnanów podpisana!

Czytaj więcej o: Umowa na budowę drogi Niewęgłosz-Czemierniki-Wygnanów podpisana!

Wójt Gminy Arkadiusz Filipek informuje, że dnia 26 listopada 2019 r. uczestniczył w spotkaniu w Starostwie Powiatowym  w Radzyniu  Podlaskim dotyczącym podpisania umowy na drogę Niewęglosz-Czemierniki-Wygnanów.

Umowę w obecności Wicewojewody Lubelskiego p. Roberta Gmitruczuka podpisali Starosta Radzyński p. Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta p. Michał Zając oraz p. Marcin Zieliński dyrektor techniczny o. Lublin firmy Strabag.

Termin wykonania inwestycji planowany jest na wrzesień 2020 r. Ponad 10 km drogi na terenie naszej gminy na kwotę powyżej 11 mln zł. Koszt inwestycji dla Gminy Czemierniki  wyniesie niecałe 1,7 mln zł.

Pan Wójt pragnie podziękować wszystkim, którzy mieli wpływ na złożenie wniosku z p. Starostą Szczepanem Niebrzegowskim i Zarządem Powiatu na czele, szczególne podziękowania kieruje dla Wicewojewody p. Roberta Gmitruczuka.

Poniżej zdjęcia z wczorajszego spotkania

Czytaj więcej „Umowa na budowę drogi Niewęgłosz-Czemierniki-Wygnanów podpisana!”

Fotorelacja z przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Stoczku

Dnia 11 listopada 2019 r. w Klasztorze OO. Franciszkanów w Stoczku odbył się „Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej”. Był to jubileuszowy 15 już przegląd pieśni patriotycznej.

Dziękujemy 16 zespołom śpiewaczy z powiatu radzyńskiego, którzy brali udział w tym wydarzeniu.

Poniżej fotorelacja

Czytaj więcej „Fotorelacja z przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Stoczku”

Wybory do Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego IV kadencji

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski działając na podstawie Uchwały Nr   CXVIII/2305/2012 Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 26 czerwca 2012 roku w sprawie trybu powołania członków oraz organizacji i trybu działania Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego (zwana dalej uchwałą Zarządu) zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia
24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą prowadzące działalność na terenie województwa lubelskiego, do zgłaszania kandydatów na członków Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego IV kadencji, a następnie do udziału w głosowaniu na rzecz ich wyłonienia.

Rada, jako organ opiniodawczo-doradczy i konsultacyjny w sprawach dotyczących działalności pożytku publicznego, będzie składała się z 20 członków: 10 przedstawicieli organizacji pozarządowych, 1 przedstawiciel Wojewody Lubelskiego, 4 przedstawicieli Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz 5 przedstawicieli Marszałka Województwa Lubelskiego. Kadencja Rady Wojewódzkiej będzie trwać będzie 3 lata (art. 41a ust. 4 ustawy).

Czytaj więcej „Wybory do Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego IV kadencji”

Złote Gody w Czemiernikach

Czytaj więcej o: Złote Gody w Czemiernikach

W niedzielę, 10 listopada br. szesnaście par małżeńskich z terenu gminy Czemierniki świętowało 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, sprawowaną w intencji Jubilatów i ich rodzin. Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Biesiadnym „Korona” w Czemiernikach, gdzie miało miejsce uroczyste wręczenie „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Czytaj więcej „Złote Gody w Czemiernikach”

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Wójt Gminy Czemierniki informuje, iż Gmina Czemierniki zamierza przystąpić do ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą do rolników posiadających odpady pochodzące  z działalności rolniczej: folii rolniczej białej i czarnej, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag o wypełnienie formularza informacyjnego i dostarczenie go do Urzędu Gminy Czemierniki do pokoju nr 6 w terminie do 25 listopada 2019 roku.

W przypadku braku możliwości wypełnienia i dostarczenia w/w formularza, dopuszczalne jest przesłanie informacji o posiadanych w/w odpadach i ich wadze na pocztę e-mail: gmina@czemierniki.eu lub telefonicznie pod numerem 83 3513003 wew. 22

Formularz – usuwanie folii rolniczych

Do góry