Jesteś tutaj:

Relacja z uroczystych obchodów 510-lecia nadania prawa miasta Czemiernikom

W dniu 4 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Czemiernikach odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Czemierniki, połączona z konferencją naukową. Była to inauguracja obchodów przez gminę 510-lecia nadania prawa miasta Czemiernikom. Uroczystość zorganizowana została przez Wójta Gminy Czemierniki Pana Arkadiusza Filipka, Zespół Szkół w Czemiernikach, Czemiernickie Towarzystwo Regionalne na czele z Panem Tadeuszem Sławeckim oraz Proboszcza Parafii Czemierniki ks. Jerzego Latawca. Brali w niej udział licznie zgromadzeni goście reprezentujący różne środowiska, m.in. Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wójtowie okolicznych gmin, byli i obecni Wójtowie i Sekretarze naszej gminy, księża Parafii Czemierniki, dyrektorzy szkół, komendanci służb mundurowych, Prezes Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim, historycy, regionaliści i mieszkańcy Czemiernik. Wykłady przedstawili dr Paweł Jusiak, prof. dr hab. Ryszard Szczygieł i Dyrektor Zespołu Szkół Ireneusz Kaczorek. W części artystycznej wystąpiła młodzież Zespołu Szkół Czemierniki. Uroczystość przebiegła w duchu historii i patriotyzmu dla naszej „Małej Ojczyzny”.

Dziękujemy  serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i udział.

Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy

Czytaj więcej „Relacja z uroczystych obchodów 510-lecia nadania prawa miasta Czemiernikom”

Akcja strajkowa nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Czemiernikach !!!

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół w Czemiernikach:

Drodzy Rodzice!

W związku z akcją strajkową nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Czemiernikach za zgodą organu prowadzącego zawieszam od dnia 8 kwietnia 2019 r (poniedziałek) zajęcia w szkole i przedszkolu
do odwołania.

W zaistniałej sytuacji szkoła jest w stanie zorganizować wyłącznie zajęcia opiekuńcze tym dzieciom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

Na czas protestu nieczynna będzie również kuchnia szkolna oraz zawieszony zostaje dowóz uczniów do szkoły.

Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji prosimy o śledzenie informacji ukazujących się na dzienniku elektronicznym i stronie internetowej szkoły i gminy.

 

Dyrektor

ZS w Czemiernikach

Do góry