Jesteś tutaj:

Bezpłatne szkolenie dot. OZE

Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenie dot. OZE

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Lublinie w dniu 21 marca 2019 r. w Centrum Szkoleniowym Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli organizuje bezpłatne szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii. Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych powyższym tematem, m. in. rolników, mieszkańców wsi oraz przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej. Rejestracja odbywa się do 13.03.2019 r. pod numerami telefonów znajdujących się w załączonej ulotce.

ulotka dotycząca szkolenia

 

Stwórz z nami Kronikę OSP Czemierniki

Czytaj więcej o: Stwórz z nami Kronikę OSP Czemierniki

Zarząd OSP Czemierniki oraz autor Marian Mazurek zwracają się z uprzejmą prośbą o udostępnienie materiałów w postaci zdjęć i dokumentów, które mogłyby posłużyć do stworzenia Kroniki OSP Czemierniki wydawanej w związku z obchodami 110. rocznicy powstania tej jednostki.

Udostępnione dokumenty zostaną zeskanowane, a następnie zwrócone właścicielowi. Posiadane materiały prosimy przynosić do sekretariatu Urzędu Gminy do dnia 15-go kwietnia.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do współpracy w tym przedsięwzięciu.

Oferta sprzedaży gminnych działek budowlanych

Gmina Czemierniki oferuje do sprzedaży działki budowlane położone w atrakcyjnej lokalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych. Każda działka ma powierzchnię ok. 10 arów, a jej cena wywoławcza to kwota 26 tys. zł netto. Gmina posiada 24 działki do sprzedania. Działki posiadają w swoich granicach możliwość podłączenia do mediów takich jak prąd elektryczny, wodociąg i kanalizacja.

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Czemierniki, ul. Zamkowa 9 oraz pod numerem telefonu 83 35 13 003.

Czytaj więcej „Oferta sprzedaży gminnych działek budowlanych”

ROLNICZY HANDEL HURTOWY ORAZ MAŁE PRZETWÓRSTWO

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła w dniach 31 stycznia – 03 marca 2019 roku nabór wniosków  dla MAŁEGO PRZETWÓRSTWA ROLNEGO oraz ROLNICZEGO HANDLU DETALICZNEGO w ramach dotacji PROW 2014-2020: Poddziałanie 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój.

Czytaj więcej „ROLNICZY HANDEL HURTOWY ORAZ MAŁE PRZETWÓRSTWO”

Weekend dla rolników na Targach Agro-Park – zapisy w Urzędzie Gminy do 28.02.2019 r.

 

Agro-Park to prestiżowe wydarzenie, które z sukcesem od lat integruje środowisko rolnicze. Kolejna, czyli już XII edycja odbędzie się w dniach 2-3 marca 2019 r. na terenie Targów Lublin. Będzie to owocny weekend dla osób zainteresowanych rolnictwem, gdyż oprócz największej w historii ekspozycji, odbędą się konferencje, spotkania z ekspertami i prezentacje nowinek branżowych.

Targi Rolnicze AGRO-PARK są bardzo popularne wśród rolników z Lubelszczyzny oraz województw ościennych. By zachęcić do udziału w tym wydarzeniu rolników z całej Polski organizatorzy kontynuują program dofinansowania przyjazdu dla grup. By grupa je otrzymała powinna liczyć minimum 12 osób. Zgłoszenia należy dokonać do 28 lutego na stronie internetowej www.agropark.pl.

Więcej informacji na www.agropark.pl

 

 

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego przeprowadzonego w dniu 30 stycznia 2019 roku

Działając na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450 z późn. zm.) ogłaszam, że w otwartym konkursie ofert na realizację zadań pożytku publicznego na terenie Gminy Czemierniki przeprowadzonego w dniu 30 stycznia 2019 roku został wybrany niżej wymieniony oferent:

  • 1) Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” w Czemiernikach do realizacji zadania: „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”. Zadanie zostanie dofinansowane dotacją z budżetu gminy w kwocie 58.000,00 zł., słownie: pięćdziesiąt osiem tysięcy złotych.

 

Wójt Gminy

/-/ Arkadiusz Filipek

 

Do góry