Jesteś tutaj:

Zmiana formularza wniosku o zwrot podatku akcyzowego

Uprzejmie informujemy, iż zmianie uległ formularz wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Aktualny formularz znajduje się na stronie Gminy Czemierniki w zakładce zwrot podatku akcyzowego.

Koncert Kolęd 2019

13 stycznia 2019 r w Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się Koncert Kolęd zorganizowany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą gmin Czemierniki – Radzyń Podlaski pod batutą pana Tomasza Nurzyńskiego.

W koncercie wzięli udział m.in. Starosta Radzyński Szczepan Niewęgłowski, Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, Zastępca Wójta Radzyń Podlaski Anna Grochoła oraz Proboszcz Parafii Czemierniki ks. Jerzy Latawiec, Wójt Gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Marek Bączek, Sekretarz Gminy Waldemar Kozak, Dyrektor Zespołu Szkół Ireneusz Kaczorek.

W koncercie wziął udział także zaproszony Chór z Żelechowa, zespoły śpiewacze z gminy Czemierniki oraz chór szkolny ze Szkoły Podstawowej w Czemiernikach.

Widowisko trwało ponad dwie godziny i przysporzyło licznie zgromadzonej widowni wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

Czytaj więcej „Koncert Kolęd 2019”

Szkolenie dla rolników

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radzyniu Podlaskim informuje, że w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radzyniu Podlaskim ul. Warszawska 100 przyjmowane są zgłoszenia na szkolenia dla rolników dotyczące uzyskania kwalifikacji dla osób uprawnionych do uboju zwierząt w celu produkcji mięsa przeznaczonego wyłącznie na użytek własny.

Powyższe szkolenia będą przeprowadzone po uzyskaniu zgłoszeń od odpowiedniej liczby rolników oraz w uzgodnionym terminie,

Zgłoszenia należy składać osobiście w sekretariacie Inspektoratu w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 7-15.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim informuje, iż w budynku Starostwa, Pl. I. Potockiego 1, lokal 2A, mieści się punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

tel. 83 352 77 84

e-mil: pomocprawna@pra.pl

 

Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest przez adwokata/radcę w godzinach 7.30-11.30.

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane jest przez organizację pozarządową – stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych, tel. 81 534 32 00, info@sis-dotacje.pl – w godzinach 11.30.-15.30 – pomocy udziela radca prawny.

 

Szczegółowe zasady korzystania z punktu znajdują się w poniższym pliku:

informacja-tablica-2019-1

Rozpoczęcie dyżurów Przewodniczącego Rady Gminy

Uprzejmie informujemy, że począwszy od dnia 7 stycznia br. Przewodniczący Rady Gminy Marek Bączek będzie przyjmował interesantów w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 9.00 do 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czemierniki.

Zajęcia fitness dla mieszkańców gminy Czemierniki

Przypominamy, że od dnia 3 stycznia 2019 r. rozpoczynamy bezpłatne zajęcia fitness dla mieszkańców gminy Czemierniki. Natomiast w kolejnych tygodniach zajęcia będą odbywały się w środy w godzinach 17.30 – 19.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Do góry