Jesteś tutaj:

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Wójt Gminy Czemierniki informuje, iż Gmina Czemierniki zamierza przystąpić do ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą do rolników posiadających odpady pochodzące  z działalności rolniczej: folii rolniczej białej i czarnej, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag o wypełnienie formularza informacyjnego i dostarczenie go do Urzędu Gminy Czemierniki do pokoju nr 6 w terminie do 25 listopada 2019 roku.

W przypadku braku możliwości wypełnienia i dostarczenia w/w formularza, dopuszczalne jest przesłanie informacji o posiadanych w/w odpadach i ich wadze na pocztę e-mail: gmina@czemierniki.eu lub telefonicznie pod numerem 83 3513003 wew. 22

Formularz – usuwanie folii rolniczych

Poszukiwany właściciel psa

W miejscowości Czemierniki przy ul. Kockiej od kilku dni wałęsa się pies. Na szyi ma brązową obrożę. Jest wychudzony i zaniedbany. Właściciela uprasza się o zainteresowanie i zabezpieczenie psa.

110-lecie OSP Czemierniki – fotorelacja

22 września br. swoje święto obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Czemiernikach. Uroczyste obchody 110-lecia tej jednostki rozpoczęła Msza Święta. Następnie wszystkie zaproszone jednostki OSP, młodzieżowa drużyna pożarnicza oraz licznie zgromadzeni goście przemaszerowali pod strażnicę przy ul. Zamkowej, gdzie wręczono medale i odznaczenia strażakom i osobom zasłużonym dla OSP Czemierniki. Dla mieszkańców gminy przygotowana została wystawa pamiątkowych zdjęć i sprzętu pożarniczego z dawnych lat, a nadto można było skosztować smacznej grochówki.

Czytaj więcej „110-lecie OSP Czemierniki – fotorelacja”

Wirtualny spacer po Dworku w Bełczącu

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na wirtualny spacer po Dworku w Bełczącu. Umożliwia to platforma dworek.czemierniki.eu

Znajdą tam Państwo informacje odnośnie samego projektu rozbudowy i przebudowy dworku, jak również aktualności wydarzeń kulturalnych odbywających się w tym miejscu.

III CZEMIERNICKIE MARSZE NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada br. (poniedziałek) o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Czemiernikach odbędzie się impreza p. III Czemiernickie Marsze Niepodległości. Będzie ona miała charakter rekreacyjno-turystyczny i skierowana jest dla rodzin z dziećmi oraz osób lubiących aktywne spędzanie czasu.

Start i meta: Szkoła Podstawowa w Czemiernikach

Szczegółowy plan i zasady uczestnictwa znajdują się w poniższym pliku

REGULAMIN_2019-1

W imieniu organizatorów Zespół Szkół w Czemiernikach i Szkolne Koło Turystyczno Krajoznawcze zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych.

 

Do góry