Jesteś tutaj:

Biała Niedziela w Radzyniu Podlaskim – 25.08.2019r. (niedziela)

25 sierpnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Partyzantów 8 odbędzie się Biała Niedziela.

Przyjmować będą lekarze z I Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie, specjaliści: ortopeda, pulmonolog, ginekolog, dermatolog, laryngolog, kardiolog, neurolog, chirurg-urolog, geriatra, okulista.

Rejestracja od godz. 9:00 – 13:00, przyjęcia pacjentów od godz. 10:00.

Organizatorzy: Powiat Radzyński, Miasto Radzyń Podlaski

Ogłoszenie o realizacji projektu

Koło Gospodyń Wiejskich ,,Babiniec” w Stoczku ogłasza że od dnia 1 sierpnia 2019 r rozpoczęło realizację projektu ,,Wspólna praca się opłaca – Kartoflisko” współfinansowanego z funduszy programu ,,Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Akcja Działa.

Całkowita wartość projektu : 6050,00 zł

Kwota dofinansowania : 4000,00 zł

Cel projektu: Integracja mieszkańców, nauka i zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń, wspólna praca na rzecz społeczności lokalnej, gry i zabawa.

Działania w projekcie: budowa altany z grillem, warsztaty kulinarne ,,Wariacje na temat ziemniaka”, impreza z degustacją potraw z ziemniaków z grami i zabawami dla wszystkich mieszkańców, szkolenie z metod uprawy i ochrony ziemniaków na naszym terenie, informacje o nowych odmianach ziemniaków.

KGW ,,Babiniec” zaprasza mieszkańców do udziału w realizacji tego projektu.

Dożynki Gminno-Parafialne 2019 r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Podtrzymując tradycję, Wójt Gminy Czemierniki, Przewodniczący Rady Gminy i Proboszcz Parafii Czemierniki serdecznie zapraszają na współorganizowane Dożynki Gminno-Parafialne, które odbędą się w dniu 25 sierpnia (niedziela) na placu przy ul. Rynek.

Szczegółowy program uroczystości znajduje się na poniższym plakacie.

Oprócz atrakcji ujętych w programie uczestnicy dożynek będą mogli skorzystać z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji, w tym: warsztaty garncarskie (możliwość przygotowania naczyń, które będzie można zabrać na pamiątkę), warsztaty chemiczne dla dzieci – samodzielne przygotowanie pod okiem instruktorów mydełek do kąpieli oraz tzw. chemoglutów, dmuchańce, bogata gastronomia, konkursy i zabawy z nagrodami.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

 

Fotorelacja z etapu 5 rundy Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych MOTOZŁAZ

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dniu 2 sierpnia br. odbył się w naszej miejscowości jeden z etapów 5 rundy Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych. Wzięło w nim udział ponad 80 motocykli z całej Polski.

Poniżej umieszczamy krótką relację fotograficzną z tego wydarzenia.

Czytaj więcej „Fotorelacja z etapu 5 rundy Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych MOTOZŁAZ”

Fotorelacja z Dni Czemiernik

W dniach 29-30 czerwca br. odbyły się Dni Czemiernik.

Festyn rozpoczął się od konkursów i pokazów sportowych z udziałem utalentowanej młodzieży i dzieci z gminy Czemierniki. Na scenie wystąpiła Aleksandra Polak, młoda skrzypaczka z miejscowości Wygnanów, Orkiestra Dęta Czemierniki-Radzyń oraz zawodnicy Klubu Taekwondo Radzyń Podlaski. Podczas imprezy swój awans do ligi okręgowej świętował LKS Orzeł Czemierniki. Zwieńczeniem imprezy były koncerty zaproszonych zespołów: Jacek Musiatowicz i Michał Musiatowicz, Jacek Dewódzki Band oraz D-Bomb, a także pokaz sztucznych ogni.

30 czerwca natomiast na kompleksie sportowym „Orlik” odbył się piknik rodzinny oraz rozgrywki w piłkę nożną i siatkową o Puchar Wójta.

Szczególne podziękowania Wójt Gminy kieruje do pracowników Urzędu Gminy, radnych i animatorów sportu włączonym w organizację festynu, a nade wszystko licznych sponsorów, dzięki którym udało się w całości pokryć koszty imprezy.

Dziękujemy także mieszkańcom gminy za liczny udział w festynie i serdecznie zapraszamy na kolejną imprezę – Dożynki Gminne w dniu 25.08.2019 r.

Czytaj więcej „Fotorelacja z Dni Czemiernik”

Ogłoszenie

Wójt Gminy Czemierniki zaprasza do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia na zadanie pn.: ,, Budowa   Otwartej Strefy Aktywności w Gminie Czemierniki”. Projekt realizowany w ramach  „Programu rozwoju małej Infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) 2019”, współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Więcej informacji znajduje się w załączonym poniżej piśmie oraz na stronie www.ugczemierniki.bip.lubelskie.pl w zakładce zamówienia publiczne.

OGŁOSZENIE

 

Do góry