Jesteś tutaj:

Race Around Poland w Czemiernikach – 24.07.2021 r.

Czytaj więcej o: Race Around Poland w Czemiernikach – 24.07.2021 r.

W sobotę 24.07.2021 r. przez gminę Czemierniki przejeżdżali kolarze biorący udział w Race Around Poland. Jest to najdłuższy wyścig kolarski non-stop w Polsce. Kolarze wystartowali z Warszawy o godzinie 9:00 i w ciągu 12 dni mają do pokonania 3600 km wzdłuż wschodnich i południowych granic Polski.

Poza odcinkiem długim, część kolarzy miała  możliwość zmierzenia się z dystansem krótkim -„RAP Challenge 300 i była to trasa Warszawa-Czemierniki-Warszawa o długości 300 km. Uczestnicy krótkiego dystansu walczyli m.in. o nagrodę pieniężną i puchar Wójta Gminy Czemierniki. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Słoweniec Marko Baloh – jeden z najlepszych ultrakolarzy na świecie, rekordzista w jeździe 24-godzinnej.

Serdecznie dziękujemy organizatorom RAP za uwzględnienie naszej gminy na trasie wyścigu i niesamowitą atmosferę. Paniom z KGW Czemierniki dziękujemy zaś za przygotowanie bufetu dla kolarzy.

Czytaj więcej „Race Around Poland w Czemiernikach – 24.07.2021 r.”

Program „Profilaktyka 40 Plus”

Czytaj więcej o: Program „Profilaktyka 40 Plus”

Od 1 lipca każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki właśnie badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Program będzie realizowany od 1 lipca 2021 r. Zostaną nim objęte wszystkie osoby powyżej 40. roku życia.

Czytaj więcej „Program „Profilaktyka 40 Plus””

Ogłoszenie producenta programu TV „Nauka Jazdy”

Czytaj więcej o: Ogłoszenie producenta programu TV „Nauka Jazdy”

W imieniu producenta programu telewizyjnego Nauka Jazdy, informujemy o trwającym castingu na kursantów do nowego sezonu programu. Nagrania rozpoczną się w lipcu i będą realizowane między innymi w województwie podlaskim i lubelskim. W programie będzie możliwość odbycia kursu na prawo jazdy za darmo. Organizatorzy ponoszą również koszty podejścia do egzaminu.

Do programu poszukiwane są osoby w każdym wieku. Jedynym warunkiem jest brak ważnego prawa jazdy.
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 604 265 095 Pani Paulina Staniszewska.

Razem zadbajmy o powietrze, którym oddychamy!  

Informujemy, że na kanale Youtube  Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego pojawił się film dotyczący Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz możliwość składania deklaracji od 1 lipca br.

Link do filmu znajdziecie Państwo tu -> https://youtu.be/ZzRuaq3l4Nk <-

Ponadto zachęcamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań, która znajduje się na dole strony głównej: www.zone.gunb.gov.pl

Razem zadbajmy o powietrze, którym oddychamy!

Witamy nowych mieszkańców gminy Czemierniki

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci urodzonych w roku 2021 r. po odbiór upominków z racji narodzenia ich dziecka.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Urzędu Gminy Czemierniki – pokój nr 2.

 

 

Do góry