Jesteś tutaj:

GMINNY DZIEŃ KOBIET

Czytaj więcej o: GMINNY DZIEŃ KOBIET

Wójt Gminy Czemierniki oraz Przewodniczący Rady Gminy Czemierniki serdecznie zapraszają wszystkie mieszkanki gminy Czemierniki na Gminny Dzień Kobiet. Uroczystość odbędzie się w dniu 8 marca (niedziela) o godz. 16.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Czemiernikach.

W programie przewidziany jest:

-koncert Orkiestry Dętej Czemierniki i chóru szkolnego,

-występ iluzjonisty Arka Włodarczyka,

– bezpłatny zabieg dla każdej chętnej Pani wykonywany przez firmę AVON, tzw. „spa dłoni”

– słodki poczęstunek.

Czytaj więcej „GMINNY DZIEŃ KOBIET”

Ogłoszenie o przetargu nieruchomości komunalnych będących własnością Gminy Czemierniki

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o przetargu nieruchomości komunalnych  będących własnością Gminy Czemierniki

Wójt Gminy Czemierniki ogłasza publiczny przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości komunalnych będących własnością Gminy Czemierniki. Działki te w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Czemierniki przeznaczone są w całości pod budownictwo jednorodzinne.

Przetarg odbędzie się w dniu 28 lutego 2020 r. o godz. 1100,  w lokalu Urzędu Gminy w Czemiernikach, pokój Nr 9.

Osoby przystępujące do przetargu w/w nieruchomości obowiązani są wpłacić wadium w wysokości 10% wartości nieruchomości przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy Czemierniki w Banku Spółdzielczym Radzyń Podlaski Oddział Czemierniki: 81 8046 1025 2002 0300 1658 0001, najpóźniej do dnia 25 lutego 2020 r. do godz. 14:00.

Wadium ulega przepadkowi, w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy.

Szczegóły dotyczące działek, z ich położeniem i cenami znajdą Państwo w poniższych plikach.

Zarzadzenie_Nr_3_2020-1

 

Wyjątkowa akcja

Już po raz trzeci absolwentka Zespołu Szkół w Czemiernikach – Anna Sójka-Zadykowicz pracująca w firmie farmaceutycznej NOVARTIS w Warszawie zorganizowała wśród pracowników swojej firmy zbiórkę książek, gier i zabawek dla dzieci z naszej szkoły.

Dzięki tym akcjom księgozbiór biblioteczny został wzbogacony o 830 woluminów oraz 150 płyt DVD i CD. Skorzystały też świetlica, klasy zerowe i oddziały przedszkolne. Dzieci otrzymały 135 maskotek, 42 lalki, 52 komplety klocków i puzzli, 69 gier planszowych, 34 samochody, 4 wózki dla lalek, 7 plecaków, zestaw mebelków, konia na biegunach, kręgle oraz 78 innych zabawek.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, Zarządowi firmy NOVARTIS, a w szczególności p. Ani za okazane serce, zaangażowanie i chęć pomocy naszej placówce. Jej postawa zasługuje nie tylko na wyrazy uznania, ale jest wzorem do naśladowania dla innych. Cieszymy się, że są wśród nas osoby, które zmieniają świat na lepszy. Dzięki nim księgozbiór w naszej szkole został wzbogacony i urozmaicony, możemy więc dotrzeć do większej liczby czytelników. Zabawki i gry sprawiły wiele radości przedszkolakom i uczniom, pomagając ciekawie spędzić czas wolny.

Wszystkim, którzy wsparli nasze akcje – za ich hojność i zaangażowanie serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Kurs chemizacyjny dla rolników

Lubelska Izba Rolnicza informuje, że istnieje możliwość przeprowadzenia kursu chemizacyjnego dla rolników z gminy Czemierniki. Kurs odbędzie się z początkiem marca br., po zebraniu chętnych osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Stanisławem Kozakiem, Delegatem Powiatowej Izby Rolnej, pod numerem telefonu 508286007 do końca lutego br. Koszt szkolenia w przypadku kontynuacji to 60 zł, zaś w przypadku pierwszego szkolenia – 100 zł.

Fotorelacja z uroczystości otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Bełczącu

Czytaj więcej o: Fotorelacja z uroczystości otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Bełczącu

W dniu 10 stycznia (piątek) w odrestaurowanym dworku w Bełczącu odbyła się uroczystość poświęcenia dworu i otwarcia filii gminnej biblioteki publicznej.

Wstęgę przecinali: Wójt Gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek, Przewodniczący Rady Gminy Marek Bączek, Wicestarosta Michał Zając, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Tadeusz Sławecki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czemiernikach Maria Witkowska, wójt kadencji 2014-2018 Krystyna Dobrowolska oraz radna sołectwa Bełcząc Agnieszka Świć. Budynek poświęcił proboszcz parafii Czemierniki Jerzy Latawiec.

Podczas części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Czemiernikach, zespół śpiewaczy Zorza z Bełcząca oraz Michał i Jacek Musiatowicz.

Czytaj więcej „Fotorelacja z uroczystości otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Bełczącu”

Zimowisko dla dzieci

PT KRUS w Radzyniu Podlaskim informuje, że jak co roku Związek Młodzieży Wiejskiej organizuje Zimowisko dla dzieci gdzie przynajmniej jeden z rodziców podlega ubezpieczeniu KRUS. W tym roku dzieci spędzą ferie w Zakopanem. Zakres wieku to 10-16 lat (dzieci urodzone po 01.01.2004) Koszt Zimowiska to 550 zł. Zapisy pod numerem telefonu 882563982. Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej  w Lublinie

Do góry