Jesteś tutaj:

Mobilny punkt poboru krwi w Czemiernikach

Czytaj więcej o: Mobilny punkt poboru krwi w Czemiernikach

W dniu 23.10.2021 r. (sobota) w godzinach od 10 do 14 przy budynku Urzędu Gminy w Czemiernikach będzie ustawiony mobilny punkt poboru krwi.

Chętne osoby, które spełniają wymagania odnośnie oddawania krwi, tj. są zdrowe, nie mają przeciwwskazań do oddania krwi, są bez nałogów i w wieku od 18 do 65 lat, będą mogły podzielić się bezcennym darem, jakim jest ludzka krew.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji!!!

ODDAJĄC KREW DAJESZ ŻYCIE!!!

„Poprzez KOMIKS do historii” – projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Czemiernikach

Gminna Biblioteka Publiczna w Czemiernikach otrzymała dofinansowanie do projektu „Poprzez KOMIKS do historii” w ramach programu „ Partnerstwo dla książki” ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W ramach tego dofinansowania biblioteka organizuje wycieczkę do Muzeum Czynu Bojowego w Woli Gułowskiej, Muzeum Historii Kocka oraz miejsca przeprawy wojsk gen. Franciszka Kleeberga przez Tyśmienicę.

Przeprowadzone zostanie również spotkanie autorskie połączone z dwudniowymi warsztatami tworzenia komiksu, które poprowadzi twórca komiksu, rysownik, scenarzysta a także publicysta Pan Hubert Ronek.

Zachęcamy do udziału w projekcie dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat. Ilość miejsc ograniczona

PLAKAT Poprzez KOMIKS do historii

Race Around Poland w Czemiernikach – 24.07.2021 r.

Czytaj więcej o: Race Around Poland w Czemiernikach – 24.07.2021 r.

W sobotę 24.07.2021 r. przez gminę Czemierniki przejeżdżali kolarze biorący udział w Race Around Poland. Jest to najdłuższy wyścig kolarski non-stop w Polsce. Kolarze wystartowali z Warszawy o godzinie 9:00 i w ciągu 12 dni mają do pokonania 3600 km wzdłuż wschodnich i południowych granic Polski.

Poza odcinkiem długim, część kolarzy miała  możliwość zmierzenia się z dystansem krótkim -„RAP Challenge 300 i była to trasa Warszawa-Czemierniki-Warszawa o długości 300 km. Uczestnicy krótkiego dystansu walczyli m.in. o nagrodę pieniężną i puchar Wójta Gminy Czemierniki. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Słoweniec Marko Baloh – jeden z najlepszych ultrakolarzy na świecie, rekordzista w jeździe 24-godzinnej.

Serdecznie dziękujemy organizatorom RAP za uwzględnienie naszej gminy na trasie wyścigu i niesamowitą atmosferę. Paniom z KGW Czemierniki dziękujemy zaś za przygotowanie bufetu dla kolarzy.

Czytaj więcej „Race Around Poland w Czemiernikach – 24.07.2021 r.”

Program „Profilaktyka 40 Plus”

Czytaj więcej o: Program „Profilaktyka 40 Plus”

Od 1 lipca każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki właśnie badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Program będzie realizowany od 1 lipca 2021 r. Zostaną nim objęte wszystkie osoby powyżej 40. roku życia.

Czytaj więcej „Program „Profilaktyka 40 Plus””

Ogłoszenie producenta programu TV „Nauka Jazdy”

Czytaj więcej o: Ogłoszenie producenta programu TV „Nauka Jazdy”

W imieniu producenta programu telewizyjnego Nauka Jazdy, informujemy o trwającym castingu na kursantów do nowego sezonu programu. Nagrania rozpoczną się w lipcu i będą realizowane między innymi w województwie podlaskim i lubelskim. W programie będzie możliwość odbycia kursu na prawo jazdy za darmo. Organizatorzy ponoszą również koszty podejścia do egzaminu.

Do programu poszukiwane są osoby w każdym wieku. Jedynym warunkiem jest brak ważnego prawa jazdy.
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 604 265 095 Pani Paulina Staniszewska.

Do góry