Jesteś tutaj:

Ostrzeżenie pogodowe

Czytaj więcej o: Ostrzeżenie pogodowe

OSTRZEŻENIE O SILNYM WIETRZE

Godzina i data wydania:  o godz. 10:43 dnia 21.10.2021

Nazwa biura: IMGW- PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/2 ZMIANA

Obszar: powiaty: bialski(91), Biała Podlaska(91), biłgorajski(98), Chełm(93), chełmski(93), hrubieszowski(91), janowski(95), krasnostawski(93), kraśnicki(95), lubartowski(89), lubelski(93), Lublin(92), łęczyński(93), łukowski(90), opolski(92), parczewski(92), puławski(89), radzyński(90), rycki(89), świdnicki(91), tomaszowski(93), włodawski(93), zamojski(94),
Zamość(94)

Ważność: od godz. 10:44 dnia 21.10.2021 do godz. 02:00 dnia 22.10.2021

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu.

 Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%

Uwagi: Brak.
Dyżurny synoptyk: Dorota Pacocha

Oceny aktualności i stopnia realizacji „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Czemierniki na lata 2017-2023”

Wójt Gminy Czemierniki działając na podstawie art. 22 ust.1 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz.U. z 2021 r. poz. 485) przystąpił do sporządzenia dokumentu pn. „Ocena aktualności i stopnia realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Czemierniki na lata 2017-2023”.

Ocena aktualności GPR wskaże, czy dotychczas podjęte działania przynoszą zaplanowane efekty lub też, czy konieczne jest wykonanie aktualizacji dokumentu, w tym ponowna diagnoza obszarów zdegradowanych i rewitalizowanych.

W ramach oceny aktualności „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Czemierniki na lata 2017-2023” realizowane jest badanie ankietowe, które pozwoli na określenie potrzeb i oczekiwań mieszkańców obszaru rewitalizacji, umożliwi poznanie poglądów oraz opinii w najważniejszych dla rozwoju gminy aspektach.

Uprzejmie proszę mieszkańców zamieszkałych w obszarach wskazanych do rewitalizacji tj. mieszkańców ulic: Czereśniowej, Gęsiej, Grobelnej, Jabłoniowej, Kockiej, Malinowej, Morelowej, Parczewskiej, Radzyńskiej, Rynek, Zamkowej o wypełnienie ankiety znajdującej się pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdm1pzK-9OSf5UPAwn7X7ge2X_7tflwTLoXnDNfYAtKKlcJBg/viewform

 

Zawiadomienie o konsultacjach

OGŁOSZENIE !!!

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE !!!

Zwracamy się z prośbą do Mieszkańców Gminy Czemierniki, u których w roku 2018 były montowane kolektory słoneczne do podgrzewania wody o podłączenie modułów internetowych do prądu (przynajmniej na jedną dobę) w celu sczytania danych o wyprodukowanej energii.

Punkt informacyjno-konsultacyjny Programu Czyste Powietrze w Gminie Czemierniki

Czytaj więcej o: Punkt informacyjno-konsultacyjny Programu Czyste Powietrze w Gminie Czemierniki

Gmina Czemierniki 29 czerwca 2021 r. podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie dotyczące programu Czyste Powietrze.

Porozumienie podpisano w celu sprawnej realizacji programu Czyste Powietrze i obsługi zainteresowanych programem mieszkańców naszej gminy w procesie składania i uzyskiwania dofinansowania m.in na wymianę „kopciucha”, termomodernizację domu, wymianę drzwi, okien czy  montaż paneli fotowoltaicznych.

Czytaj więcej „Punkt informacyjno-konsultacyjny Programu Czyste Powietrze w Gminie Czemierniki”

CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW

Czytaj więcej o: CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW

1 lipca rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

Wejdź na stronę www.zone.gunb.gov.pl ,naciśnij -> złóż deklarację <- wypełnij ją i wyślij.

Czytaj więcej „CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW”

Do góry