Godzina i data wydania: o godz. 22:59 dnia 11.05.2022

Nazwa biura: IMGW- PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: powiaty: janowski(41), kraśnicki(41), lubartowski(35), lubelski(42), Lublin(40), łukowski(34), opolski(40), puławski(38), radzyński(34), rycki(37)

Ważność: od godz. 11:00 dnia 12.05.2022 do godz. 20:00 dnia 12.05.2022

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%
Uwagi:  Z uwagi na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może zostać przedłużone lub stopień ostrzeżenia może zostać podwyższony.

Dyżurny synoptyk: Katarzyna Cielecka-Nowak

Liga Halowa w Piłkę Nożną o Puchar Wójta Gminy Czemierniki

W dniu 30.01.2022 r. zakończyła się Halowa Liga Piłki Nożnej w Czemiernikach rozgrywana przez siedem niedziel. Do ostatniego meczu toczyła się rywalizacja drużyn , która zdecydowała o kolejności miejsc na podium. Mistrzem ligi został zespół „Wierzchowiny”, który zwycięstwo w rozgrywkach zawdzięcza korzystniejszemu bilansowi bramek.  Drugie miejsce zajął zespół Perła . Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Mocarzy. W ostatniej kolejce toczyła się również zacięta walka o miejsce piąte, które zdobyli „Koledzy”. Wszystkie zespoły z rąk Wójta Gminy Arkadiusza Filipka otrzymały pamiątkowe puchary.

Wręczono również nagrody indywidualne, które zostały rozdzielone pomiędzy zawodników trzech najlepszych zespołów ligi: